• My

• " Deti sú budúcnosť, ktorá je už prítomná medzi nami, je veľmi potrebné , aby mohli zakúšať, čo je pravý pokoj, aby boli schopné tvoriť mierovú budúcnosť."  JÁN PAVOL II. Wojtyla

Každé dieťa je jedinečná bytosť schopná pozitívneho vývoja. Našim úsilím je , aby v materskej škole mohlo každé dieťa zažiť pocit úspechu a šťastia. Staviame na princípoch humanizácie výchovy a vzdelávania,  na rozvoji vlastnej individuality v súlade s Dohovorom o právach dieťaťa.

Hlavným cieľom našej materskej školy je doviesť každé dieťa na konci jeho predškolského obdobia k tomu, aby v rozsahu svojich osobnostných predpokladov získalo veku primeranú sociálnu, fyzickú a kognitívnu samostatnosť a základy kompetencií dôležitých pre jeho ďalší rozvoj a učenie, pre život a vzdelávanie, pre schopnosť byť samo sebou a zároveň sa prispôsobiť životu v spoločenskej komunite a to v duchu kresťanských princípov.

Kresťanský základ školy a vlastné ciele školského vzdelávacieho programu odrážajú vlastnú víziu a očakávania a prejavujú sa predovšetkým v hodnotách,  ktoré sa deťom snažíme každodenne vštepovať.

Ciele školy:

• uplatňovať formy a metódy vplyvu humánnej orientácie katolíckeho náboženstva na výchovu detí v katolíckom duchu
      • podporovať telesný rozvoj a zdravie dieťaťa, zapájať detí do pohybových a športových aktivít v prírode
      • vyvážene rozvíjať osobnosť dieťaťa vo všetkých sférach kognitívnej, afektívnej a psychomotorickej oblasti
      • vytvárať optimálne podmienky na prežívane a vnímanie potrieb druhých, schopnosť odpustiť , seba samého vnímať ako  plnohodnotného jedinca
      • rozvíjať predčitateľskú gramotnosť detí uplatňovaním špecifických metód
      • umožňiť deťom autentického učenia v reálnych životných situáciách
      • rešpektovať ich učebné štýly
      • vytvoriť priaznivé podmienky na implementáciu inovačných pedagogických metód s využitím informačných a komunikačných technológií
      • mať zdravé sebavedomie a sebaistotu
      • vedieť vzájomne spolupracovať a pomáhať
      • dať dieťaťu možnosť byť samo sebou a zároveň sa prispôsobiť životu v spoločenskej komunite a to v duchu kresťanských princípov.
      • posilniť úctu k rodičom, k náboženským, kultúrnym hodnotám a tradíciám
      • naučiť sa chrániť svoje zdravie, zdravie iných, vzťahu k chorým a trpiacim
      • rešpektovať osobnosť jednotlivca, rôznorodosť, toleranciu a porozumenie
      • mať úctu k sebe, k iným ľuďom i k prírode